موضوعات وبسایت : دینی و مذهبی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی
تست شخیصت شناسی

طلسم آهوی ازدواج

طلسم آهوی ازدواج

نویسنده : معین | زمان انتشار : 08 خرداد 1400 ساعت 05:34

تست شخیصت شناسی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

اگر کلمه «طلسم» را هم تایپ کنید، به نتیجه‌ای مشابه می‌رسید: «طلسم برای ازدواج با شخص مورد نظر»، «طلسم ازدواج با معشوق» و در رتبه بعدی «طلسم ازدواج فوری» بله، ازدواج فوری! معنی‌اش این است که اگر مایلید بدون تلف کردن زمان و خیلی فوری و فوتی ازدواج کنید. می‌توانید سراغ یک دعانویس حرفه‌ای بروید و گره از بخت کور بگشایید. پیدا کردن‌اش کمی زمان می‌خواهد اما عاقبت می‌توانید یکی از آن کاردرست‌هایش را پیدا کنید. یکی از همان‌ها که برای خودش دک و پزی دارد. کارت ویزیت چاپ کرده و سایت، کانال تلگرام و اینستاگرام دارد و فهرست خدمات ارائه شده: استخاره، دعا، سرکتاب، کارگشایی، بخت گشایی، مهر و محبت و رزق و روزی. یک شماره تلفن همراه هم هست. توضیحات بیشتر را می‌توانید در کانال تلگرامی دعانویس مورد نظر بخوانید؛ آن‌طور که خانم آن طرف خط می‌گوید. نشانی سایت را می‌دهد و توضیح می‌دهد که آدرس کانال و اینستاگرام را می‌توانم از همانجا بردارم. اصرار دارد که حتماً اول کانال را ببینم و بعد برای وقت گرفتن تماس بگیریم. اینکه دعانویس‌ها هم از قافله پیشرفت تکنولوژی و فعالیت در فضای مجازی، عقب نمانده‌اند آنقدر عجیب نیست که تعداد دنبال‌کنندگان این صفحات.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران ، کانال تلگرام دعانویس مربوط، حدود 8 هزار عضو دارد. بیشتر پُست‌ها، داستان‌هایی است کوتاه از کرامات آقای فلانی که همان دعانویس معروف است: «ازدواج با معشوق فراری پس از 20 سال، تولد فرزند بعد از 28 سال نازایی، تنفر شوهر از زن دوم و به دنبال آن طلاق وی و داستان مرد فقیر و ثروتمند شدن سه ماهه.» این‌ها نمونه کارهای آقای دعانویس است که برای ملاقاتش باید دست کم 2 ماه و نیم تا 3 ماه در نوبت بمانید. آنوقت است که می‌تواند نظر بدهد مشکل شما تا چه حد قابل حل است و اگر حل شدنی است، چقدر زمان می‌برد: «تلگرام را دیدید؟! اینها موارد سخت هستند با اینحال حل شدند. خیلی‌ها همان بار اول جواب می‌گیرند. بعضی‌ها چند بار می‌آیند و می‌روند اما آنها هم معمولاً جواب می‌گیرند.»

مشکل‌ام را اینجور مطرح می‌کنم: «30 ساله‌ام، مجرد...» نمی‌گذارد حرف‌ام را تمام کنم: «اتفاقا تخصص آقای فلانی در بخت گشایی است. مورد شما هم به نظر زیاد سخت نیست. مواردی داشته‌ایم 40 سال و بالاتر که نتیجه گرفته‌اند. 30 سال باز خوب است!» با یکی دو جمله دیگری که رد و بدل می‌شود، می‌فهمم بیشتر مراجعان آقای فلانی متقاضی بخت گشایی هستند. فالوئرهای اینستاگرام‌اش هم بیشترشان خانم‌اند. حدود 7 هزار فالوئر. صفحه اینستاگرام دعانویس مورد نظر، 8 پست دارد که عکس‌هایی از برگه‌های کاغذی منقش به جملات و نقوش خاص‌اند. کلمات درهم تنیده شده، معنی خاصی را در ذهن تداعی نمی‌کنند. بیشتر شبیه سیاه مشق‌هایی هستند که حول طرحی، دایره وار نوشته شده‌اند. طرح‌ها به شکل دایره، مثلث، آدمک یا حیوان‌اند. نمی‌شود ازشان سر درآورد با این‌حال کلی لایک خورده‌اند. کامنت‌ها هم قابل توجه است. بعضی‌ها مشکل‌شان را مطرح کرده‌اند. بعضی دیگر بابت حل مشکل تشکر کرده‌اند. هیچ انتقادی در کامنت‌ها دیده نمی‌شود. البته صفحه، خصوصی است و احتمالاً کسانی که باب میل گرداننده نظر ندهند، فورا بلاک می‌شوند.

با خواندن کامنت‌ها می‌شود فهمید که مشکل بیشتر بازدید کننده‌ها، ازدواج است. در واقع، تأخیر در ازدواج. یکی از خدماتی هم که توسط دعانویس ارائه می‌شود، ازدواج فوری است. یعنی اگر به هر دلیلی در ازدواج‌تان تأخیر افتاده است، می‌توانید با صرف هزینه‌ای که مبلغ‌اش بستگی به انصاف دعانویس و میزان کور بودن بخت‌تان دارد، فی الفور ازدواج کنید. اگر تصورتان این است که فقط افراد عامی و بدون تحصیلات، جذب چنین تبلیغاتی می‌شوند، باید بگویم که اشتباه می‌کنید؛ نمونه‌اش گیتی، دکترای شیمی و شاغل در یک شرکت داروسازی. مشتری پر و پا قرص دعانویس‌ها و فالگیرهاست؛ آنقدر که برای انجام پیش پا افتاده‌ترین امور، سراغ‌شان می‌رود و طبعاً پول زیادی بابت آن خرج می‌کند. دوبار ازدواج کرده و طلاق گرفته است. جدا شدن از شوهر دوم‌اش را مدیون یکی از همین دعانویس‌هاست چون آقا حاضر به جدایی نبوده و می‌خواسته آنقدر گیتی را ذله کند که روزگارش سیاه شود. اما به مدد دعای معجزه‌گر، ظرف مدت کوتاهی دل آقا نرم شده و خودش برای جدایی پیشقدم شده است. حالا هم گیتی دلش پیش کسی است که امیدوار است به همین ترتیب دلش را به دست بیاورد و مهر و محبت خودش را در دل او بنشاند.

تأثیر دعا و توصیه اولیای دین به آن، بر کسی پوشیده نیست اما اینکه افرادی ادعا کنند توانایی خاصی دارند و می‌توانند جور خاصی از ادعیه برای حل مشکلات مردم استفاده کنند، یک بحث دیگر است. البته اگر اعداد و حروفی که آنها می‌نگارند اساساً با ادعیه نسبتی داشته باشد. ادعایی که خیلی وقت‌ها از سوی افراد سودجو عنوان می‌شود و تبعات تلخی برای فریب خوردگان به دنبال دارد. یک آیه از قرآن در ابتدا و بعد فهرستی که به هیچ عنوان نمی‌تواند پایه و اساس دینی و اخلاقی داشته باشد. نمونه‌اش دعا برای آتش گرفتن شخص مورد نظر یا احضار جن و به خدمت گرفتن آن.

حجت‌الاسلام محمود صدرا، کارشناس مذهبی و مشاور فرهنگی در این باره می‌گوید: «ما انواع ادعیه داریم که ادعیه خاص هم نوعی از این ادعیه است و بهترین مرجع‌اش مفاتیح الجنان است که البته آن هم جزو سندهای رسمی ما نیست. اصولاً دعا به گونه‌ای است که در حق برخی افراد ممکن است نافذ باشد و در حق برخی دیگر، نه. پیامبر اکرم(ص) فرمودند که دعا کلید گشایش کار شماست. خداوند هم در قرآن می‌فرماید: «دوست دارم دعای بندگان را بشنوم.» اصل موضوع نیز همین است. اینکه بواسطه دعا به خداوند نزدیک شویم و گشایش امور را از ذاتش طلب کنیم. اما اینکه دعا برای انجام اموری خاص به بازاری برای رمال‌ها تبدیل شده، یک بحث دیگر است که باید جلوی آن گرفته شود چرا که هیچ سنخیت شرعی ندارد. اینکه کسی بیاید ادعا کند که می‌تواند بخت گشایی کند و امور دیگری را انجام دهد و برای آن پول طلب کند، کذب محض است. کسانی که به اصطلاح دعایشان گیرایی دارد، باید مراتبی را طی کنند تا به این مرحله برسند که آن هم شرایطی دارد و در ضمن پولی بابت آن طلب نمی‌کنند. اما این افراد که برای خودشان کاسبی راه انداخته‌اند، به لحاظ شرعی هیچ سنخیتی ندارند و به لحاظ قانونی هم مجرم هستند و نیروی انتظامی و اماکن باید با آنها برخورد کند.»

حجت‌الاسلام صدرا ادامه می‌دهد: «دیده شده افراد رمال و به اصطلاح دعانویس مثلاً با یکی از آشنایان خودشان که دختر در شرف ازدواج دارد، تبانی کرده‌اند و آن دختر را به‌عنوان فردی که توسط او بخت‌اش باز شده معرفی کرده‌اند تا اعتماد دیگران را جلب کنند. متأسفانه خیلی‌ها هستند که فریب این افراد سودجو را می‌خورند و با وعده‌های آنها خام می‌شوند. هیچ کس توانایی این را ندارد که بخت کسی را باز کند. این امور تنها در دست خداست.»
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر