موضوعات وبسایت : دینی و مذهبی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی
تست شخیصت شناسی

ابی که بعد از غسل جنابت از زن خارج میشود

نویسنده : علیرضا | زمان انتشار : 29 آبان 1400 ساعت 20:15

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان ابی که بعد از غسل جنابت از زن خارج میشود را مطالعه خواهید کرد.

تست شخیصت شناسی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

استفتائات

احکام سفر

مناسک حج

احکام خمس

spacer.gif

ارسال استفتاء

احکام غسل جنابت‏

اجوبه الاستفتائات

س 167: آیا شخص جنب می‏تواند در صورت تنگی وقت با تیمم و نجاست بدن و لباس نماز بخواند یا این که باید بعد از تطهیر و غسل، نماز را قضا نماید؟

ج: اگر وقت به مقدارى نيست که بدن و لباسش را تطهير کند و يا لباس خود را عوض نمايد و به علت سردى هوا و مانند آن نمى‏تواند نماز خود را برهنه هم بخواند، بايد نماز را با تيمم بدل از غسل جنابت با همان لباس نجس بخواند. اين نماز مجزى است و قضاى آن بر او واجب نيست.

س 168: آیا رسیدن منی به داخل رحم بدون دخول، سبب جنابت زن می‏شود؟

ج: در اين صورت جنابت محقق نمى‏شود.

س 169: آیا بر زنان پس از انجام معاینات داخلی با وسائل طبی غسل واجب می‏گردد؟

ج: تا زمانى که منى خارج نشود، غسل واجب نيست.

س 170: اگر دخول به مقدار حشفه صورت بگیرد، ولی منی خارج نشود و زن نیز به مرحله اوج لذت نرسد، آیا غسل فقط بر زن واجب است یا فقط بر مرد یا بر هر دو؟

ج: با تحقق دخول، ولو به مقدار حشفه، غسل بر هر دو واجب است.

س 171: در مورد احتلام زنان، در چه صورتی غسل جنابت بر آنان واجب می‏شود؟ و آیا رطوبتی که هنگام ملاعبه و شوخی با همسر از آنان خارج می‏شود، حکم منی را دارد؟ و آیا بدون سست شدن بدن و رسیدن به اوج لذت، غسل بر آنها واجب می‏شود؟ به‌طور کلی در زنان بدون نزدیکی، جنابت چگونه تحقق می‏یابد؟

ج: اگر زن به اوج لذت جنسى برسد و در آن حال مايعى از او خارج شود جنابت محقق شده و غسل بر او واجب مى‏شود و اگر شک کند که به اين مرحله رسيده يا نه و يا شک در خروج مايع داشته باشد، غسل واجب نيست.

س 172: آیا خواندن کتاب و یا دیدن فیلمهایی که موجب تحریک شهوت می‏شود، جایز است؟

ج: جايز نيست.

س 173: اگر زن بعد از نزدیکی همسرش با وی، در حالی که منی در رحم او باقی مانده است، بلافاصله غسل نماید و بعد از غسل، منی از رحم خارج شود، آیا غسل او صحیح است؟ آیا منی خارج شده بعد از غسل، پاک است یا نجس و موجب جنابت مجدد می‏شود یا خیر؟

ج: غسل او صحيح است و رطوبتى که بعد از غسل از او خارج مى‏شود، اگر منى باشد نجس است، ولى اگر منى مرد باشد، باعث جنابت مجدد نمى‏شود.

س 174: مدتی است که مبتلا به شک در غسل جنابت شده‏ام، به‌طوری که با همسرم نزدیکی نمی‏کنم. با این حال حالتی غیرارادی به من دست می‏دهد که گمان می‏کنم غسل جنابت بر من واجب شده است و حتی هر روز دو یا سه بار غسل می‏کنم، و این شک مرا آزار می‏دهد، تکلیف من چیست؟

ج: با شک در جنابت حکم جنابت مترتب نمى‏شود، مگر اين که رطوبتى از شما خارج شود که همراه با علامت‏هاى شرعى خروج منى باشد يا يقين به خروج منى داشته باشيد.

س 175: آیا غسل جنابت در حال حیض صحیح است، به‌طوری که مسقط تکلیف زن جنب باشد؟

ج: صحّت‏ غسل در فرض مذکور محل اشکال است.

س 176: اگر زن در حال حیض، جنب یا در حال جنابت حایض شود، آیا بعد از پاک شدن از حیض هر دو غسل بر او واجب است؟ یا این که با حدوث جنابت در حال حیض، غسل جنابت بر او واجب نیست زیرا در موقع جنابت پاک نبوده است؟

ج: در هر دو صورت، علاوه بر غسل حيض، غسل جنابت هم واجب است، ولى جايز است که در مقام عمل، به غسل جنابت اکتفا کند، ليکن احوط اين است که نيت هر دو غسل را بنمايد.

س 177: در چه صورتی حکم می‏شود که رطوبت خارج شده از مرد منی است؟

ج: اگر همراه با شهوت، جستن و سست شدن بدن باشد، حکم منى را دارد.

س 178: گاهی اثر گچ یا صابون بعد از غسل کردن در اطراف ناخن‏های دست و پا مشاهده می‏شود که در حمام هنگام غسل دیده نمی‏شد، ولی بعد از خروج از حمام و دقت، سفیدی صابون یا گچ آشکار می‏شود. در این حال تکلیف چیست؟ در حالی که بعضی از افراد هنگام غسل و وضو به این مسأله جاهل هستند و یا توجهی به آن ندارند و با فرض وجود اثر گچ یا صابون یقین به رسیدن آب به زیر آن حاصل نمی‏شود.

ج: مجرد وجود اثر گچ يا صابون که بعد از خشک شدن اعضاء ظاهر مى‏شود، ضررى به وضو يا غسل نمى‏رساند، مگر اين که داراى جرمى باشد که مانع از رسيدن آب به بشره شود.

س 179: یکی از برادران می‏گوید صحّت‏ غسل مشروط به تطهیر بدن از نجاست، قبل از غسل است و اگر تطهیر آن از منی یا غیر آن در اثنای غسل باشد موجب بطلان غسل می‏شود. بر فرض صحّت‏ گفته او و با توجه به این که من جاهل به این مسأله بوده ‏ام، آیا نمازهای گذشته من باطل بوده و قضای آنها واجب است؟

ج: پاک بودن تمامی بدن قبل از غسل واجب نیست، بلکه پاک بودن هر عضوی هنگام غسل آن کافی است. بنا بر این اگر عضو، قبل از غسل آن، تطهیر شده باشد، غسل و نمازی که با آن خوانده شده، صحیح است. ولی اگر عضو نجس قبل از غسل آن تطهیر نشود، و با یک شستن بخواهد هم آن را پاک کند و هم غسل نماید، غسل باطل است و نمازی که با چنین غسلی خوانده، باطل و قضای آن واجب است.

س 180: آیا رطوبتی که از انسان در حال خواب خارج می‏شود، حکم منی را دارد؟ با آنکه می‏دانیم هیچ‌یک از علامتهای سه‌گانه (جستن، شهوت و سستی بدن) را ندارد و شخص هم متوجه آن نمی‏شود مگر وقتی که بعد از بیداری لباسهای زیر خود را مرطوب ببیند.

ج: اگر علائم سه‌گانه يا يکى از آنها وجود نداشته باشد و يا شک در آن باشد، حکم منى را ندارد مگر اينکه از راه ديگرى يقين کند که منى است.

س 181: جوانی هستم که در خانواده فقیری زندگی می‏کنم و منی به دفعات زیاد از من خارج می‏شود و خجالت می‏کشم از پدرم تقاضای پول حمام بکنم، در خانه هم حمام نداریم. تقاضا می‏کنم مرا راهنمایی فرمایید.

ج: در انجام تکليف شرعى، حيا معنى ندارد. حيا، عذر شرعى براى ترک واجب نيست. به هر حال اگر غسل جنابت براى شما امکان ندارد، وظيفه شما براى نماز و روزه، تيمم بدل از غسل است.

س 182: اینجانب با مشکلی مواجه هستم، مشکل من این است که شستن بدنم، هرچند با یک قطره آب، برای بدنم ضرر دارد، حتی مسح هم همین طور است. هنگام شسستن بدنم ولو به مقدار کم، علاوه بر عوارض دیگر، تپش قلبم زیاد می‏شود، آیا با این وضعیت برای من جایز است با همسرم مقاربت نموده و برای چندین ماه تیمم بدل از غسل نمایم و با آن نماز خوانده و داخل مسجد شوم؟

ج: ترک مقاربت بر شما واجب نيست، و در صورت جنابت و معذور بودن از انجام غسل، وظيفه شرعى شما براى اعمال مشروط به طهارت، تيمم بدل از غسل جنابت است، و با آن تيمم داخل مسجد شدن و خواندن نماز و مسّ نوشته قرآن کريم و بقيه اعمالى که انجام آنها مشروط به طهارت از جنابت است، اشکال ندارد.

س 183: استقبال قبله هنگام غسلِ واجب یا مستحب، واجب است یا خیر؟

ج: استقبال قبله در وقت غسل واجب نيست.

س 184: آیا غسل کردن با غُساله حدث اکبر با توجه به قلیل بودن آب و طهارت بدن قبل از غسل، صحیح است؟

ج: در فرض مرقوم، غسل کردن با آن مانعى ندارد.

س 185: اگر از کسی که مشغول غسل جنابت است، حدث اصغر سر بزند، آیا باید دوباره غسل نماید یا آنکه غسل را تمام کند و وضو بگیرد؟

ج: حدث اصغر در اثناى غسل به صحّت‏ غسل ضرر نمى‏رساند و لازم نيست که غسل را از نو شروع کند، ولى چنين غسلى کفايت از وضو براى نماز و ساير اعمال مشروط به طهارت از حدث اصغر نمى‏کند.

س 186: اگر رطوبت غلیظی که شبیه منی است و انسان آن را بعد از بول مشاهده می‏کند، بدون شهوت و اراده از انسان خارج شود، آیا حکم منی را دارد؟

ج: حکم منى بر آن مترتب نيست، مگر اين که يقين به منى بودن آن حاصل شود يا اين که هنگام خروج، علامت‏هاى شرعى منى را داشته باشد.

س 187: کسی که غسلهای متعددی اعم از واجب یا مستحب بر ذمّه او باشد، آیا یک غسل، کفایت از غسل‏های دیگر می‏کند؟

ج: اگر به نيت همه آنها يک غسل بجا آورد، کفايت مى‏کند و اگر در بين آنها غسل جنابت باشد و به نيت آن غسل کند، از بقيه غسلها هم کفايت مى‏کند. اگر چه احتياط اين است که همه آنها را نيّت نمايد.

س 188: غیر از غسل جنابت، آیا بقیه غسلها هم کفایت از وضو می‏کنند؟

ج: کفايت نمى‏کنند.

س 189: به نظر شریف جنابعالی آیا در غسل جنابت جریان آب بر بدن شرط است؟

ج: ملاک، صدق شستن بدن به قصد غسل است و جريان آب بر بدن شرط نيست.

س 190: کسی که می‏داند اگر با نزدیکی با همسرش خود را جنب کند، آبی برای غسل کردن نمی‏یابد و یا وقت برای غسل و نماز ندارد، آیا می‏تواند با همسرش نزدیکی نماید؟

ج: در صورت عجز از غسل، اگر قدرت بر تيمم داشته باشد، مى‏تواند با همسرش نزديکى کند.

س 191: آیا در غسل جنابت مراعات ترتیب بین سر و سایر اعضای بدن کافی است یا این که باید بین طرف راست و چپ بدن هم ترتیب رعایت شود؟

ج: ترتیب بین دو طرف بدن با مقدم داشتن طرف راست بر چپ، بنا بر احتیاط واجب باید مراعات شود.

س 192: آیا هنگام غسل ترتیبی مانعی دارد ابتدا پشت خود را شسته و بعد نیت غسل ترتیبی نموده و آن را بجا آورم؟

ج: شستن پشت و يا هر عضوی از اعضای بدن قبل از نيت غسل و شروع آن، اشکال ندارد. کيفيت غسل ترتيبی به اين صورت است که بعد از تطهير بدن بايد نيت غسل نمود و اول سر و گردن را شست، و سپس بنابر احتياط واجب طرف راست بدن و در مرحله سوم طرف چپ بدن بايد شسته شود.

س 193: آیا بر زن واجب است هنگام غسل، اطراف موهایش را هم بشوید؟ و آیا با توجه به این که آب به تمام پوست سر رسیده است، نرسیدن آب هنگام غسل به تمام مو، باعث بطلان غسل می‏شود؟

ج: بنا بر احتياط واجب، بايد تمام مو شسته شود.


احکام غسل جنابت‏

استفتائات جدید

س: اگر انسان علم به جنب بودن خود نداشته باشد و چند روزى را با حالت جنب بگذراند و بعد از چند روز متوجه جنب بودن خود شود صحّت اعمال او نظير نماز و... چه حکمى دارد؟

ج) در فرض سؤال نمازهایی که در حال جنابت خوانده شده را باید قضا کند؛ ولی اگر در این ایام روزه گرفته باشد، روزه‌های او صحیح است، مگر این که روزه‌ی قضای ماه رمضان گرفته باشد که در این صورت روزه‌اش صحیح نیست.

س: هرگاه شخصى از راه حرام جنب شود، و بدن خود را با آب‌گرم تطهير نمايد، و به خاطر گرماى حمام مجدداً در حين تطهير يا بعد از آن عرق كند آيا اين عرق وى حكم عرق جنابت از حرام را دارد و اگر در اين حال و بدون تطهير مجدد، غسل كند غسل او چه حكمى دارد؟

ج) عرق بدن او در فرض سؤال تا غسل نكرده عرق جنب از حرام محسوب است كه نجس نيست ولى نماز خواندن با آن بنابر احتياط صحيح نيست، بنابراين اگر بعداً بدون تطهير مجدد غسل كند، غسل او صحيح است.
سایر منابع و مطالب مرتبط با ابی که بعد از غسل جنابت از زن خارج میشود [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
farsi.khamenei.ir .
استفتائات - احکام غسل جنابت‏ - Khamenei.ir

س 168: آیا رسیدن منی به داخل رحم بدون دخول، سبب جنابت زن می‏شود؟ ... ج: غسل او صحيح است و رطوبتى که بعد از غسل از او خارج مى‏شود، اگر منى باشد نجس است، ولى ... س 190: کسی که می‏داند اگر با نزدیکی با همسرش خود را جنب کند، آبی برای غسل کردن ... ادامه...


farsi.khamenei.ir .
غسل - قسمت دوم - Khamenei.ir

Jun 26, 2014 — مایعی که زن در هنگام اوج لذت جنسی می‌بیند، حکم منی را دارد و باید غسل ... و منی خارج شده بعد از غسل نجس است، هر چند اگر منی مرد باشد باعث جنابت مجدد نمی‌شود. ... آبی برای غسل کردن نمی‌یابد و یا وقت برای غسل و نماز ندارد جایز است با ... ادامه...


www.islamquest.net .
زمانی که غسل می کنم بعد از مدتی احساس می کنم که رطوبتی خارج ...

و اگر بعد از بیرون آمدن منی و پیش از غسل بول کردید (و یا فاصله زیادی شده به نحوی که یقین کنید منی در مجرای بول نمانده) [1] بعد آبی از شما خارج شده است که نمی دانید ... ادامه...


www.islamquest.net .
اگر بعد از غسل جنابت در زن رطوبتی با نشانه منی خارج شود چه ...

کد سایت fa2038 کد بایگانی 2004 نمایه خروج منی از زن بعد از غسل جنابت ... هر گاه بعد از غسل، منى مرد از زن خارج شود، غسل واجب نیست [1] و هم چنین است اگر شک کند که ... باشد که منى خارج شده از خود اوست و یا مخلوط با منى مرد است، غسل بر او واجب است. ... و روایات آمده است: "بریده باد هر دو دست ابو لهب"؛ "از نفرین مظلوم بترسید که نفرین ... ادامه...


www.imam-khomeini.ir .
امام خمینی (س) - جنابت در بانوان

Nov 9, 2016 — کسی که طبق دستور شرع بعد از بول عمل استبراء را انجام می دهد در صورتی که ... ‏‏در مسأله 346 احکام جنابت فرموده اید: «دربارۀ زن لازم نیست آن آب یا رطوبت‏‎ ... زن به زن دیگر جماع کند شهوتشان بریزد، غسل جنابت بر آن ها واجب‏‎ ‎‏می شود؟ ... در رساله مبارکه مرقوم است که دربارۀ مایعاتی که از زن خارج می شود، اگر با‏‎ ‎‏شهوت ... ادامه...


wahidkhorasani.com .
غسل جنابت

اگر از انسان آبی خارج شود که شک دارد منی است یا خیر، آیا در این صورت غسل ... در زن اگر از شهوت انزال کند غسل جنابت بر او واجب است ؛ وآنچه حکم منی ندارد غسل ... هر از چند مدت بعد از ادرار از من مقداري مني خارج ميشود آيا براي خواندن نماز نياز به غسل جنابت ... ادامه...


hajj.ir .
احکام غسل جنابت | حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

Feb 17, 2012 — س 168: آيا رسيدن مني به داخل رحم بدون دخول، سبب جنابت زن مي‏شود؟ ... ج: غسل او صحيح است و رطوبتي كه بعد از غسل از او خارج مي‏شود، اگر مني باشد نجس ... يا غسل نمي‏رساند، مگر اين كه داراي جرمي باشد كه مانع از رسيدن آب به بشره شود. ادامه...


makarem.ir .
خروج مایع بعد از غسل جنابت از رحم - Makarem.ir

پرسش : آیا مایع واژینال پس از انزال منی در داخل رحم که بعد از غسل از بدن خارج می شود پاک است یا نه؟ پاسخ : در صورتی که یقین داشته باشید که منی با آن مخلوط است نجس ... ادامه...


portal.anhar.ir .
غسل جنابت؛ آیت الله سیستانی مدظله- - پورتال انهار

سؤال: بعد از تطهیر وانجام غسل جنابت آبی که از انسان خارج میشود نجس است یا خیر؟ ... سؤال: اگر زن جنب پس از غسل جنابت آبی از او خارج شود و شک کند که منی است یا ... ادامه...


portal.anhar.ir .
منی(آیت الله العظمی مکارم)- - پورتال انهار

پاسخ: در زن لازم نیست که با جستن بیرون آید بلکه اگر رطوبت هنگامى بیرون آیدکه ... سوال:آیا مایع واژینال پس از انزال منی در داخل رحم که بعد از غسل از بدن خارج می شود ... مسائل جنسی آبی چسبناک از انسان خارج شود آیا بجا آوردن غسل جنابت واجب است؟ ادامه...


eporsesh.com .
منی دختران چگونه است؟ - پاسخگویی آنلاین -پاسخگویی به ...

Feb 7, 2018 — بنابراین مایعی که از شما خارج می شود پاک است و غسل ندارد. آبی که گاهی بعد از خارج شدن منی، از انسان بیرون می آید. ... اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال، مایعی از او خارج شود، جنب ... ايادرحالي که غسل جنابت بر گردنمان هست ميشود تسبيح وصلوات فرستاد؟ ادامه...


islamqa.info .
تفاوت میان منی و مذی و رطوبت - اسلام سوال و جواب

من نمی‌دانم ترشحاتی که از زن خارج می‌شود چه وقت منی است که غسل را واجب می‌کند و ... به عنوان ترشح عادی رفتار می‌کنم که موجب غسل نمی‌شود و صرفا بعد از نزدیکی غسل ... مذی آبی است شفاف و لزج که هنگام شهوت جنسی به سبب فکر کردن به نزدیکی یا هر ... ادامه...


www.sistani.org .
احکام جنابت - توضیح المسائل - پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع ...

توضیح المسائل - احکام جنابت. ... مسأله 345 ـ اگر رطوبتی از مرد خارج شود و نداند منی است یا ادرار یا غیر اینها، چنانچه ... بنا بر احتیاط لازم ـ نجس و موجب جنابت می‌باشد، و در مواردی که زن شک داشته باشد رطوبت ... مسأله 352 ـ کسی که نمی‌تواند غسل کند ولی تیمم برایش ممکن است، بعد از داخل شدن وقت نماز هم می‌تواند با همسر خود نزدیکی کند. ادامه...


www.pasokhgoo.ir .
آبهای خروجی از زنان و حکم شرعی آن | مرکز ملی پاسخگویی به ...

Aug 19, 2010 — آبي که در حال ملاعبه با شوهرت از تو خارج مي شود، پاک است و نياز به غسل ندارد و وضورا هم باطل نمي کند. زن با دو چيز جنب مي شود و هرگاه جنب شود، بايد غسل جنابت کند: ... بعد از تمام شدن آن حال انسان احساس تخليه شدن و ارضا مي کند . ادامه...


vaislamah.com .
حکم خروج منی بعد از انجام غسل - وااسلاماه

حکم خروج منی بعد از انجام غسل ،با عرض سلام سوال من در مورد حکم خارج شدن منی یا ... منی که بعد از غسل خارج می شود باطل کننده غسل نمی باشد اما وضو را باطل می کند . ادامه...


wikifeqh.ir .
جنابت زنان - ویکی فقه

جنابت همان طور که در مردان اتفاق می افتد در مورد زنان نیز با حصول شرایط آن، محقق می شود و ... جهت که بدون طهارت و غسل، از نزدیک شدن به نماز منع و نهی گردیده« جنب » نامیده شده است. ... ۱-دخول و آمیزش جنسی از طرف جلو و یا پشت(ولو اینکه منی هم خارج نشود). ادامه...


hawzah.net .
اصطلاح شناسی جنابت و ترشحات جنسی

منی، به مایع غلیظی گفته می شود که از غدد تناسلی مرد، به وسیله نزدیکی یا احتلام ... در زن، اگر خروج ترشحات، همراه با شهوت (اوج لذت جنسی) باشد، حکم به جنابت می شود و ... آب مشکوکی بعد از آن خارج شود و انسان نداند منی است یا یکی از آب های پاک، غسل ... ادامه...


www.tasnimnews.com .
کدام رطوبت باعث ابطال روزه نمی‌شود- اخبار فرهنگی تسنیم ...

May 20, 2018 — مقدارش خیلی کمتر از منی است «مذی» پاک است و غسل ندارد و وضو را هم باطل نمی‌کند. «وَذی» یعنی آبی که گاهی بعد از خارج شدن منی از انسان خارج می‌شود و وذی نیز ... زن، اگر همراه با شهوت (اوج لذت جنسی) باشد، حکم به جنابت آنان میشود و لازم ... ادامه...


www.leader.ir .
116

در مورد احتلام زنان، در چه صورتی غسل جنابت بر آنان واجب می شود؟ و آیا رطوبتی که هنگام ملاعبه و شوخی با همسر از آنان خارج می شود، حکم منی را دارد؟ و آیا بدون سست شدن ... ادامه...


dhrd.maj.ir .
احکام غسل - وزارت جهاد کشاورزی

کسی که بعد از غسل بفهمد به قسمتی از بدنش آب نرسیده است ... (۱) خون استحاضه: خونی است که در غیر ایام حیض و نفاس از رحم زن خارج می شود و مربوط به بکارت و زخم ... ادامه...


mobyan.ir .
احکام تبیان - احکام غسل جنابت - Mobyan.ir

168 - آیا رسیدن منی به داخل رحم بدون دخول، سبب جنابت زن می شود؟ ج. ... غسل او صحیح است و رطوبتی که بعد از غسل از او خارج می شود، اگر منی باشد نجس است، ولی ... 190 - کسی که می داند اگر با نزدیکی با همسرش خود را جنب کند، آبی برای غسل کردن نمی ... ادامه...


www.beytoote.com .
غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود؟ - بیتوته

احکام غسل جنابت حکم غسل جنابت غسل جنابت,غسل جنابت چیست,غسل جنابت زن,غسل جنابت مرد,واجب شدن غسل جنابت,غسل جنابت چه زمانی واجب می شود. ... پرسش: آیا موقع تحریک جنسی مایعی که خارج می شود منی است؟ آیت الله ... بعد از تمام شدن آن حالت انسان احساس تخلیه شدن و ارضا می کند. ... فرو بردن سر در آب برای روزه دار چه حکمی دارد؟ ادامه...


fa.wikipedia.org .
جنب - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

شخص را از آن جهت «جنب» می‌گویند که بدون طهارت و غسل باید از نماز دوری کند. ... است که یقین دارد آبی که خارج شده منی باشد و اما رطوبت یا آبی که از انسان بیرون می‌آید، ... مریض یا زن باشد، همین مقدار که آن آب با شهوت بیرون آمده باشد، در جنابت او کافی است و ... ببرد، بعد وضو بگیرد؛ چون خواهیم گفت که با غسل جنابت نباید وضو گرفت. ادامه...


noorihamedani.ir .
احکام جنابت - پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت ...

Aug 20, 2019 — (مساله 347) اگر رطوبتی از انسان خارج شود و نداند منی است یا بول یا غیر اینها، ... ولی در زن و مریض لازم نیست آن آب، با جستن بیرو ن آمده باشد، بلکه اگر با ... و اگر بول نکند و بعد از غسل رطوبتی از او بیرون آید، که نداند منی است یا ... ادامه...


www.porseman.com .
اهل سنت و غسل جنابت - پرسمان - پرسمان دانشگاهیان

بر اساس دیدگاه اهل سنت، موجبات غسل شش مورد هستند، هرگاه یکی از موارد زیر روی دهند، غسل واجب می شود: اول : خروج منی؛ که از دو حالت خارج نیست: - یا در حالت بیداری ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر